V Košiciach správa komunikácií opäť zaperlila

Autor: Pavel Titl | 1.7.2008 o 18:03 | Karma článku: 6,00 | Prečítané:  3499x

Ak napíšem po všetkých posledných skúsenostiach s dopravným značením v Košiciach, že tí čo sa o značenie v uliciach mesta starajú, že tomu asi vôbec nerozumejú, bude to kruté, ale pravdivé.

. Dnes som totiž objavil ďalšiu perlu v dopravnom značení v tomto meste, posúďte sami.

dzpbus.jpg

Kombinácia dvoch dopravných značiek: Jednoznačná, nie je tu snáď nikomu, kto vlastní vodičský preukaz alebo v súčasnosti navštevuje autoškolu, potrebné jej význam vysvetľovať. Značka parkoviska D12 „Vyhradené parkovisko“ s nápisom pre koho je parkovisko vyhradené – pre autobusy. Dodatková tabuľka E8a „Začiatok úseku“ vyznačuje začiatok úseku, pre ktorý platí značka, pod ktorou je tabuľka umiestnená. Tak sa hovorí vo Vyhláške o premávke na pozemných komunikáciách aj v Zásadách pre používanie dopravného značenia na pozemných komunikáciách určených ministerstvom dopravy. „Dodatková tabuľka E8a sa používa v spojení so značkami B31 Zákaz zastavenia, B32 Zákaz státia a značkami, ktoré označujú parkovisko D11-D13, pokiaľ je nutné začiatok zdôrazniť“.

Toľko citácia z vyhlášky a zásad pre osadzovanie dopravných značiek. Takže logika káže, že keď niekde pred sebou na komunikácii uvidíte túto kombináciu značiek, znamená to, že za ňou začína parkovisko – v konkrétnom prípade parkovisko autobusov. Áno, logika káže, ale v nemenovanom  meste na východnom Slovensku značky určujú, schvaľujú a osadzujú – a znovu použijem veľmi obľúbenú frázu hovorkyne nemenovaného magistrátu – „odborne spôsobilé osoby a v súlade s príslušnými právnymi predpismi aj odsúhlasené s dotknutými organizáciami“ .

Nuž úplne spôsobilo a pri vedomí títo odborníci na dopravné značenie vyznačili začiatok vyhradeného parkoviska pre autobusy do radenia pred svetelne riadenou križovatkou.

Dôkazom sú nasledujúce zábery.

 Vozidlá, ktoré stoja pred semafórom a čakajú na zelenú, stoja podľa dopravného značenia na vyhradenom parkovisku pre autobusy. Nuž keď si odborne spôsobilí inžinieri nemenovanej Správy komunikácií košického magistrátu pomýlili dodatkové tabuľky a osadili dopravnú značku „Začiatok úseku“ v domnienke, že osadili značku „Smerová šípka“, tak sú na hlbokom omyle. A ak by sa naozaj stalo, že tam policajti nájdu odstavený autobus bez šoféra, ktorý bude niekde v blízkej letnej záhrade popíjať malinovku, nech sa potom poďakujú svojim kolegom dopravným inžinierom, ktorí túto blbosť odsúhlasili. A správa komunikácií zrealizovala.

A ako tu na východe hovoríme „Aspoň sme še pobaveli, keď nam pambuch zdravi dal – a rozum vžal....“

celkovypohladp.jpg

autonaparkovisku.jpg

estejedencelkovypohlad.jpg

zaparkovaneauta.jpg

Zábery sú z Hviezdoslavovej ulice pred križovatkou s ulicou Moyzesovou.

Foto: autor
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?