Neoprávnene vyberajú pokuty

Autor: Pavel Titl | 10.7.2008 o 0:01 | Karma článku: 6,17 | Prečítané:  1844x

Pred pár dňami som sa zamyslel nad činnosťou mestskej polície, a nahlas vyslovil myšlienku o jej zrušení. Veď ich hlavnou pracovnou náplňou je asi buzerovanie šoférov. Zameral som sa pritom na Košice, konkrétne na osadzovanie „papučí“ na nezmyselnom mieste, kde určite dávajú papuče na zaparkované vozidlá neprávom.

Keď som ich na to pri ich výkone upozornil, bolo mi povedané týmito perfektnými znalcami pravidiel cestnej premávky, že si iba plnia svoju povinnosť, lebo dávajú papuče na autá zaparkované za značkou so zákazom zastavenia.

Jedna vec je, a za tou si stojím, a v článku som to jasne zdôvodnil, že tá dopravná značka zákaz zastavenia je tam osadená nezmyselne a nemá žiadne opodstatnenie. Ak platí pre prejazdný pruh komunikácie, je tam úplne zbytočná, lebo ak ponecháte auto na ceste, neostane vedľa vás voľný pruh šírky 3 metre, tak ako to prikazuje vyhláška. Keby sa rozmiestňovali značky ako zdupľovanie vyhláškou stanoveného zákazu, tak by sme boli asi republika s najväčším počtom dopravných značiek na meter štvorcový. Veď vyhláška jasne hovorí, že sa nesmie zastaviť napr. na moste, v tuneli, v križovatke, v odbočovacom pruhu, zaraďovacom, a tak ďalej. V takýchto prípadoch sa značky už neosadzujú, je to dané vyhláškou, pokutu vám môžu dať aj bez osadenej značky. Samozrejme, že sú prípady, keď napr. správca komunikácií ma značiek nadbytok, a aby sa asi pracovníci nenudili, tak dupľujú zákaz a osadzujú značky aj na takéto miesta.

Ale vráťme sa k nášmu konkrétnemu prípadu. Ten zákaz zastavenia na Vojenskej ulici je tam zbytočne, a ak ho tam dali ako dupľu, tak platí pre komunikáciu, ale nie pre miesto, ktoré je mimo komunikácie. Preto v takom prípade nie je zaparkované vozidlo na komunikácii, ale mimo, zákaz preňho neplatí, a papuče tam nasadzujú neoprávnene.

b1vojenska000.jpg

b1vojenska200.jpg

* Zábery z Vojenskej ulice

Ak si niekto myslí, že sa mýlim, tak mu položím otázku: Pozrite sa na nasledujúce fotografie. Tiež je tam osadená dopravná značka – raz je to zákaz zastavenia, raz zákaz státia. Ale vidíte sami, že za týmito značkami sú mimo komunikácie odstavené motorové vozidlá, a nikoho nikdy nenapadlo tam nabehnúť a rozdávať pokuty, či osadzovať papuče. Takže ako je to možné, veď tie autá sú zaparkované v zákaze zastavenia, či státia ?! Áno, takýchto podobných prípadov nájdete po našich mestách stovky, a nikde sa (aspoň dúfam) pokuty nevyberajú. Každý logicky rozmýšľajúci  pri pohľade na takto osadenú dopravnú značku pochopí, že je tam nato, aby neostal stáť na ceste, ale určite nebude váhať zaparkovať auto bokom, mimo cesty, tak ako stoja všetci na uvedených záberoch.

plaborecka02.jpg

* Zákaz státia na Laboreckej ulici

pruzinska2.jpg

* Zákaz zastavenia na Ružínskej ulici

Takže vážení košickí mestskí policajti ! Ešte stále ste presvedčení, že ste na tej Vojenskej ulici rozdávali pokuty právom ? Ak áno, prečo potom neosadzujete papuče aj na tých ďaľších odstavných plochách ako sú napríklad na záberoch z Laboreckej či Ružínskej? Veď aj tam sú osadené zákazové značky, ako na tom prvom zábere !!! Prečo aj tam nejdete nasadzovať papuče, keď je tam zákaz zastavenia, resp. státia ?! Asi si teraz hovoríte, vážení policajti, že som sa zbláznil. Určite nie, len sa asi zbláznili tí, čo pobehujú deň čo deň a osadzujú papuče na Vojenskej.

Takže mestskí policajti, dokedy budete takto buzerovať vodičov ? Ak som nadhodil otázku o zrušení mestských polícií, čím ďalej tým viac som presvedčený o tom, že by to bolo asi najlepšie riešenie. Lebo nie ste schopní sa ani naučiť ani základné paragrafy obyčajnej vyhlášky s dopravnými predpismi. A nejde náhodou o zneužitie právomocí verejného činiteľa ?! ....  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?