Magistrát vyhadzuje peniaze za nezmysly

Autor: Pavel Titl | 15.7.2008 o 17:02 | Karma článku: 5,80 | Prečítané:  2026x

Na jednej strane najvyšší zástupcovia mesta Košice už niekoľko rokov tvrdia, že rozpočet mesta je podvýživený, že mu vzhľadom na možnosti príjmovej časti  chýbajú financie na rozvojové projekty, investície. Samozrejme, prvoradé sú v rozpočte výdavky na zabezpečenie nevyhnutných funkcií mesta – dopravu, údržbu komunikácií, čistotu, osvetlenie.  

Áno, spomína sa údržba komunikácií. Tu nie je Košiciam čo zazlievať, v posledných rokoch sa zrekonštruovali pomerne dlhé úseky miestnych komunikácií – napr. Toryská, Alejová, Národná trieda, Ipeľská, Popradská. Sú to všetko štvoráky asfaltobetónu, peniaze pod rozbehnutým finišerom cestárov miznú ako letné slnko v týchto upršaných dňoch. Naviac sú to aktivity riešené cez PPP-projekty, takže mesto ich bude splácať niekoľko rokov, a súčasne aj preplácať na úrokoch. Ale aspoň vodiči jazdia po vynovených košických cestách.

Ale aj tu nájdeme prípady, keď sa pod rúškom nutných a pre dopravu v meste veľmi potrebných akcií priam nehorázne rozhadzujú verejné peniaze samosprávy, a teda aj naše. Na záberoch z dvoch košických ulíc, ktoré prešli v posledných rokoch kompletnou rekonštrukciou, je možné vidieť, aké nezmysly môže niekto z odborných pracovníkov košického magistrátu vymyslieť, dať zrealizovať, a mestu to dať zaplatiť z mestskej kasy.

Pri tých nasledujúcich záberoch sa natíska na rozum otázka, či to nebolo iba účelové, veď je to síce úplne zbytočné, ale niekto nám za to donesie faktúru, a ak ju odsúhlasíme, tak bude dobre.... Alebo to nebolo účelové, a tie betónové stĺpiky napichané po celej Národnej triede či Ipeľskej ulici sú pre bezpečnosť automobilovej dopravy v meste absolútne nevyhnutné ? Asi sotva, lebo by to za dva roky nebolo v takom stave ako tomu je na týchto záberoch. Je jasné, že to bola úplne zbytočná, ale účelová investícia.

A ešte pár slov k riešeniu na Ipeľskej ulici: Pôvodne to bol zelený pás medzi komunikáciou a vozovkou. Nejaký s prepáčením magor, lebo inak sa ten odborník, certifikovaný odborne spôsobilý pracovník správy komunikácií nedá nazvať, vymyslel, že keď tam sem tam stoja autá (v križovatke – to asi ťažko, nechajte tam auto, za pár minút sú tam policajti), tak by bolo dobre tú zeleň chrániť. Tak ako na Národnej triede – najlepšie betónovými stĺpikmi. A aby sme tú zeleň ochránili absolútne, tak ju radšej prebehneme finišerom. A máme asfalt chránený stĺpikmi, ktoré sú už porozbíjané, takže tam už vlastne ani nie sú, lebo tak či tak boli úplne zbytočné.

Na záver rada pre toho odborníka z košickej správy komunikácií – stačilo pri výmene, resp. oprave obrubníkov ich dvihnúť na normovanú výšku 12-15 cm nad niveletu komunikácie, a zeleň troška dohumusovať. A všetci by boli spokojní, pisateľ tohto príspevku určite. Takto je spokojný asi iba ten kto to vymyslel, a komu z toho čosi kvaplo ...

No a ak niekde u vás v obci či v meste chýba chodník, ten odborník z košického magistrátu vám bez problémov naprojektuje a postaví chodník kde len chcete. Bude vyzerať tak ako ten na posledných dvoch záberoch. Možno vidieť v Košiciach na Sokolovskej. Aj túto ozaj kvalitnú prácu magistrát zaplatil.

Foto autor

 

* Zábery z Národnej triedy

stlpikymier1.jpg

stlpikymier2.jpg

stlpikymier3.jpg

stlpikymier41.jpg

stlpikymier6.jpg

stlpikymier8.jpg

 

* Zábery z Ipeľskej ulice /aj tu bol pôvodne zelený pás ..../

stlpikyipelska7.jpg

stlpikyipelska1.jpg

stlpikyipelska2.jpg

stlpikyipelska3.jpg

stlpikyipelska4.jpg

stlpikyipelska5.jpg

 

stlpikyipelska8.jpg

 

* A na záver chodník na Sokolovskej

chodnikzostlpikov1.jpg

chodnikzostlpikov2.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?