Recept pre samosprávy na nové chodníky

Autor: Pavel Titl | 22.7.2008 o 14:53 | Karma článku: 6,09 | Prečítané:  1673x

Keďže nové chodníky pozdĺž automobilmi čoraz viac zaťažených komunikácií pribúdajú veľmi pomaly, mám tu recept na to, ako môžete mať v svojom meste či obci taký chodník rýchlo a lacno.

Vážené mestské a obecné úrady, na to, aby u vás vznikol nový chodník, na ktorého realizáciu nepotrebujete temer nič, dokonca ani eurofondy, ani stavebné povolenie či stavebný materiál, tu mám jeden recept ako na to.

Veď je to také jednoduché ! Potrebujete k tomu iba jednu maličkosť – hotovú komunikáciu, najlepšie štvorprúdovú.  Podmienkou je, aby vedľa nej nebol ani z jednej strany vedený chodník, ktorý je síce veľmi potrebný a chodci sa naňho pýtajú, a hoci je aj v územnom pláne, bohužiaľ – zatiaľ sa nepodarilo, asi neboli potrebné financie....  No a už len takých 50 betónových panelov (podľa dĺžky nového chodníka, 5 metrov = jeden panel) – nazývajú sa odborne New Yersey (neviem prečo), a sú pomaľované na žlto-čierno, potom jeden žeriav, zopár robotníkov, no a samozrejme nesmieme zabudnúť na odborne spôsobilého inžiniera správy komunikácií, ktorý to takto dobre všetko vymyslí, nakreslí, objedná, zaplatí.

A dielo je hotové. Chodník ako vyšitý, chodci sú šťastní ako repy, no a vodiči, čo tu mali roky štvorprúdovku, sa predsa uskromnia, jeden pruh im bude stačiť. A budú dávať o to väčší pozor pri prejazde takou ulicou, keď im niekto natrepal priamo do cesty betónové prekážky.

Možné vidieť – kde inde, samozrejme v Košiciach, špecialitu vymyslel a zrealizoval miestny Magistrát mesta Košice, v spolupráci so svojim odborným útvarom Správou komunikácií.

A tí čo tu chodia a jazdia, sa nestačia čudovať. Miesto toho, aby postavili 200 metrov chýbajúceho ale o to viac potrebného chodníka pozdĺž štvorprúdovky, ktorý tak či tak budú musieť časom zrealizovať, zase vymysleli takéto čudo. Pritom chodník pozdĺž tejto komuniukácie je kreslený vo všetkých odsúhlasených plánoch rozvoja tejto lokality – konkrétne ulice Pri prachárni v mestskej časti Košice – Juh. Iba pár metrov od obchodných centier Optima či Cassovia, predajní Merkury market, Kika, Nay či Asko.

Recept dobrý, čo poviete ? Pre rozvojové krajiny určite.  Ale ako Košičan sa už začínam za vyčínanie tunajšieho magistrátu hanbiť. A vraj odborná činnosť odborných pracovníkov samosprávy.

Foto autor

 

chodnik2.jpg

* POSTAVILI NÁM "CHODNÍK"

 

chodnik4.jpg

* POTIAĽ NORMÁLNY CHODNÍK POSTAVILA SÚKROMNÁ FIRMA VEDĽA SVOJHO AREÁLU

 

chodniknay.jpg

chodnik5.jpg

 * Z OPAČNÉHO KONCA POSTAVILA CHODNÍK ĎALŠIA SÚKROMNÁ FIRMA 

 

chodnikchyba.jpg

* TU BY MAL BYŤ VEDENÝ CHODNÍK PRE PEŠÍCH A CYKLISTOV. MESTO HO ZATIAĽ NEZREALIZOVALO

 

chodnik3.jpg

* ALE VYRIEŠILO TO TÝMTO DESOM NA RADOSŤ CHODCOV AJ MOTORISTOV ....

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Vyklčovanie korupčných vzťahov a sietí v súdnictve stojí za vládu OĽaNO a spol.

Po Víchrici očakávajme Tajfún, prípadne Hurikán.


Už ste čítali?