Po audinách bude vláda testovať aj traktory ?!

Autor: Pavel Titl | 3.10.2008 o 15:50 | Karma článku: 10,96 | Prečítané:  1705x

Rádio Expres v dnešnom poludňajšom spravodajstve prinieslo zaujímavú informáciu.  Ministerstvo vnútra testuje v súčasnosti 3 osobné motorové vozidlá – audiny, každá á šesť miliónov. No a majú ozaj reprezentatívnych testovacích jazdcov – sú nimi predseda vlády, predseda parlamentu a minister financií. Ten istý súdruh minister, ktorý pred dvomi rokmi testoval štvormiliónový mercedes.

Vtedy sa mu zapáčil, nakoľko ho nakoniec ministerstvo vnútra odkúpilo. Dnes už nad ním asi zrejme ohrňuje nos, vozí sa v zapožičanej audine. Bude určite lepšia, veď je o dva milióny korún aj drahšia.

Doteraz tá informácia rádia Expres je síce zaujímavá, nuž ale čo, aj takýmto legálnym spôsobom sa dá zarobiť na kšefte so štátnou inštitúciou, ktorá je kŕmená z našich daní. Skúste aj vy doviezť pred ministerstvo pôdohospodárstva napríklad traktor, požičajte ho samozrejme zadarmo aj s vlečkou ministrovi Becíkovi, nech si ho vyskúša, a tak o mesiac mu vystavte faktúru na tri milióny, nech si ho aj s vlečkou nechá. Utópia ? Nie, tak to bolo s Počiatkovým mercedesom, prečo by jeho kolega z vlády nemohol kúpiť napr. Ferguson či Zetor, však ? Načo súťaž, verejné obstarávanie, veď to sú hlúposti, ktoré oba zaťažujú administratívu.... Zarobí kamarátova firma, spokojní sme všetci, však, pán minister ?!

No, traktor si vláda od vás ťažko požičia, ale šesťmiliónové audiny áno. Už sa aj stalo, a nie prvý krát. Teraz už len čakať, kedy sa zapožičanie potichu zmení na odkúpenie. Samozrejme pre ministerstvo financií kšeft perfektný, veď veľmi dobre kúpia ojazdené vozidlá, a dokonca jedno z nich otestoval ich šéf. Má to okrem toho, že sa pritom obchádzajú platné zákony, však ešte  jeden háčik:  V tej reportáži na otázku, koľko motorových vozidiel od roku 2006 takto ministerstvo vnútra malo zapožičaných, a následne ich odkúpilo, hovorca Erik Tomáš zaperlil, že to na ministerstve nesledujú, lebo je toho viacero, a evidovať cudzie vozidlá je zbytočné, evidencia sa vedie iba o autách, ktoré sú majetkom ministerstva !??

Takže nakoniec to vyzerá, že by sme s tým zapožičaním traktora s vlečkou pre ministrerstvo predsa len uspeli, veď oni aj tak nič neevidujú. Pre toho, kto ten traktor pred ministerstvo povezie, mám radu – nech tú vlečku naloží doplna hnojom. Keď bodrel, tak poriadny. Tá vlečka s hnojom sa tam aj tak stratí, požičané sa neeviduje.

Dúfam, že toto všetko zaevidujú aspoň voliči.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico, Kočner, Bašternák a ďalší. Ľudia, ktorých spája Bonaparte

Komplex vzbudzoval rozruch od začiatku.


Už ste čítali?